Kultura | rozrywka | edukacja

„Rozmowa” artysty z dziełem, czyli o słowach-kluczach w sztuce (zapowiedź)

Jakim językiem mówi do nas sztuka? Czym różni się słowo użyte w literackim dyskursie od dźwięków i obrazów użytych w kompozycjach muzycznych czy obrazach? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania SŁOWA-KLUCZE organizowanego przez Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD i Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, w piątek 8 listopada o godz. 14.00.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
 
Gościem spotkania będzie Kamila Czosnyk – lubelska malarka i animatorka kultury, autorka wystawy Labirynty metafizyczne zorganizowanej w ramach Młodego Forum Sztuki Galerii Białej w Lublinie. Obrazy przedstawione na wystawie wpisują się w nurt sztuki intermedialnej, w której słowu towarzyszy obraz i dźwięk.

Są to obrazy pisane(…). Ich forma nawiązuje do szkolnego zeszytu ucznia, w którym poprzez wielokrotne ćwiczenie pisania danego wyrazu zostaje on na stale utrwalony jako poprawny językowo. Słowa na obrazach mają kluczowy sens, również w poszukiwaniu znaczenia użycia koloru. – opowiada o wystawie artystka.

Spotkanie będzie okazją do zastanowienia się nad tym czy każdy rodzaj sztuki ma swój specyficzny sposób wyrazu i zarezerwowane dla niego słowa-klucze.

Zapraszamy już w ten piątek – Czytelnia Główna, ul. Kołłątaja 1, godz. 14.00.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE