Informacje

Ukrył marihuanę za licznikową skrzynką

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zabezpieczyli narkotyki, które ujawnili podczas interwencji. Środki odurzające i elektroniczną wagę ukrył za obudową liczników elektrycznych 17-letni mieszkaniec Jasła. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj uwagę policjantów patrolujących teren miasta zwrócił młody mężczyzna, który na widok radiowozu podejrzanie zaczął się zachowywać, a po chwili szybko wbiegł do pobliskiego bloku. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było tego powodem.

Nastolatek został zatrzymany na klatce schodowej. W trakcie interwencji 17-letni mieszkaniec Jasła zachowywał się bardzo nerwowo i próbował uciec. Policjanci podejrzewając, że ma coś do ukrycia zaczęli sprawdzać pomieszczenie. Za skrzynką liczników elektrycznych ujawnili schowaną wagę i foliowy worek, w którym znajdowało się dziesięć woreczków strunowych wypełnionych suszem roślinnym. Po użyciu testera funkcjonariusze potwierdzili, że jest to marihuana.

Młody człowiek przyznał się, że znalezione narkotyki i waga należą do niego. W toku postępowania usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:

– kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
– kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
– kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
– kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE