Kultura | rozrywka | edukacja

Gość z dalekiej krainy w Szebniach

Mikołajki, to dzień, wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu z niecierpliwością oczekują one Świętego Mikołaja. Z tej oto okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wspólnie z Radnym wsi Szebnie, Sołtysem i Radą Sołecką, Świetlicą wiejską GOK i Kołem Gospodyń w Szebniach zorganizowała 4 grudnia 2013 roku w Domu Ludowym w Szebniach „Mikołajki z Mikołajkiem”.

Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Nasze spotkania mikołajkowe wpisały się już w tradycję i jak co roku w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom uczestnicy wysłuchali opowieści o Mikołaju, którą specjalnie na tę okazję czytali: W. Piękoś – radny wsi Szebnie, E. Łakomiec – sołtys wsi Szebnie, S. Ablewicz – dyrektor biblioteki oraz D. Slezak z świetlicy wiejskiej GOK.

Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, konkursów, gdzie uczestnicy mogli zdobyć nagrody oraz tytuły: „Ciasteczkowego potwora”, „Mistrza dancefloru” i „Króla strzelców”. Dzieci także chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Miały również możliwość wykonania kartek dla Świętego Mikołaja, ozdób świątecznych, choinek z papieru, a najładniejsze z nich zostały nagrodzone.

Jednak w tym szczególnym dniu największą atrakcją dla przybyłych gości było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył wszystkim drobne upominki. Impreza zgromadziła ponad 50 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczestnicy rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni i zadowoleni z miło spędzonego dnia.

Za ufundowanie nagród, słodyczy, przygotowanie poczęstunku, oraz pomoc w organizacji spotkania serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i wolontariuszom.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE