Na drogach

Naczepa wypełniona gaśnicami stoczyła się ze skarpy

Nie ma już utrudnień w ruchu na drodze krajowej nr 28 między Jasłem, a Krosnem. W miejscowości Zimna Woda udało się usunąć naczepę, która niespełna dobę temu odczepiła się od przejeżdżającego tamtędy samochodu ciężarowego i stoczyła się z nasypu jezdni na przydrożne pole. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy ustalili okoliczności zdarzenia.

Fot. © Policja w Jaśle

Wczoraj, kilka minut po godzinie 21-wszej, do oficera dyżurnego jasielskiej Policji wpłynęła informacja o groźnie wyglądającym zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło na krajowej „28” między Warzycami, a Szebniami. Chwilę po tym na miejscu byli już funkcjonariusze ruchu drogowego.

Na podstawie rozmów z kierującym pojazdem oraz oględzin miejsca zdarzenia wstępnie ustalili jego przebieg. – Kierujący ciężarówką mieszkaniec powiatu brzozowskiego jechał w kierunku Krosna. W pewnej chwili na prostym odcinku drogi od samochodu odpiął się zaczep przyczepy wypełnionej gaśnicami. Przyczepa zjechała na przeciwny pas ruchu, po czym stoczyła się z przydrożnej skarpy przewracając na bok. Na szczęście w chwili, gdy zjeżdżała z drogi na jej trasie nie było żadnych osób i innych pojazdów. – poinformował kom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Fot. © Policja w Jaśle

Mężczyzna został przebadany przez funkcjonariuszy alkomatem. Był trzeźwy.

Przeładowywanie towaru oraz wyciąganie uszkodzonej naczepy trwało do późnego popołudnia. W tym czasie ruchem na drodze krajowej nr28 sterowali policjanci. Całkowitą przejezdność trasy między Jasłem, a Krosnem udało się przywrócić około godziny 18-stej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE