Kultura | rozrywka | edukacja

Niepla: konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

W grudniu 2013 r. w szkołach podstawowych Gminy Jasło odbywał się Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy „Ekologią malowane Święta Bożego Narodzenia”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Niepli pod patronatem Wójta Gminy Jasło. Sponsorem Głównym konkursu była firma PGNiG SA.

Fot. © archiwum Szkoły Podstawowej w Niepli

W ramach konkursu uczniowie szkół podstawowych Gminy Jasło przygotowali ozdoby świąteczne. Założeniem było wykorzystanie materiałów ekologicznych, co oznaczało, że do przygotowania prac nie można było używać gałązek drzew i krzewów iglastych, a preferowane było wykorzystanie surówce wtórnych. Prace uczniów oceniane były przez komisję, która brała pod uwagę: pomysłowość i samodzielność wykonania pracy, kolorystykę i estetykę oraz dobór materiałów, z których ozdoby świąteczne były wykonane. Nagrody zostały przyznane w kategorii uczniów klas I – III i IV – VI.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 18 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niepli. Na uroczystość zostali nagrodzeni uczniowie szkół biorących udział w konkursie wraz z opiekunami, przedstawiciele Sponsora Głównego PGNiG SA, przedstawiciele Gminy Jasło oraz członkowie społeczności lokalnej. Po powitaniu gości przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niepli Marię Łabusińską przedstawiono Jasełka w wykonaniu uczniów SP w Niepli. Następnie przedstawiciele Sponsora Głównego Krzysztof Brągiel i Waldemar Dybaś wręczyli nagrodzonym uczniom nagrody i wyróżnienia. Po wręczeniu nagród zgromadzeni dzielili się opłatkiem, życząc sobie Zdrowych i Spokojnych Świąt.

PGNiG było sponsorem głównym konkursu.
Fot. © archiwum Szkoły Podstawowej w Niepli

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU „EKOLOGIĄ MALOWANE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA”

Kategoria klasy I – III
I miejsce – Damian Jedziniak – SP Niepla
I miejsce – Emilia Janik – ZS Szebnie
II miejsce – Dariusz Lazar – SP nr 2 Osobnica
III miejsce – Mateusz Fortuna – SP Niepla
wyróżnienie – Emilia Zalewska – ZS Warzyce
wyróżnienie- Karolina Labut – SP Jareniówka
wyróżnienie- Natalia Zborowska – ZS Osobnica

Kategoria klasy IV – VI
I miejsce – Wiktor Bienia – SP nr 2 Osobnica
I miejsce – Ewelina Osolińska – SP Niepla
II miejsce – Aleksandra Zbylut – ZS Trzcinica
II miejsce – Paulina Rozmus – SP Niepla
III miejsce – Piotr Bieszczad – SP Niepla
wyróżnienie – Paulina Mikrut – SP nr 2 Osobnica
wyróżnienie – Michał Rutyna – SP Niepla
wyróżnienie – Anna Kmiecik – ZS Warzyce

(SP w Niepli)

SŁOWA KLUCZOWE