Sport | rekreacja | turystyka

II miejsce „Szóstki” w Turnieju im. A. Barwińskiego w Tarnowie

W minioną sobotę (18.01) drużyna rocznika 2002 UKS 6 Jasło wzięła udział w nieźle obsadzonym VIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Antoniego Barwińskiego w Tarnowie. Organizatorem turnieju był MKS Tarnovia Tarnów.

Fot. © archiwum Klubu

W zawodach wystartowało 10 drużyn. W naszej grupie rywalizowały oprócz UKS 6 gospodarz Tarnovia Tarnów I, Cracovia Kraków, Igloopol Dębica i Borek Kraków. W drugiej grupie wystąpiły: Wisła Kraków, Tarnovia Tarnów II, Dap Dębica, Dunajec Nowy Sącz i Unia Tarnów. Turniej od początku stał na dosyć przyzwoitym poziomie. W pierwszym swoim meczu UKS bezbramkowo zremisował z Tarnovią I. Drugie spotkanie rozgrywamy z drużyną Borka i skromnie wygrywamy 1-0 po golu Michała Rakoczego. Trzeci bardzo ważny dla układu w grupie pojedynek toczymy z Cracovią i ponownie zwycięstwo 1-0. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Maciek Setlik. W ostatnim meczu grupowym mając już pewny półfinał pokonujemy Igloopol 1-0, a strzelcem zwycięskiej bramki jest Klaudiusz Białogłowicz.

To zwycięstwo dało nam 1 miejsce w grupie i sprawiło że w półfinale spotykamy się z ekipą Dunajca Nowy Sącz. W drugim półfinale Wisła zagrała z Tarnowią Tarnów I. Gospodarz długo stawiał opór Wiśle, aby w końcówce ulec 1-3. UKS stoczył bardzo zacięty pojedynek z Dunajcem, a jedyną bramkę na wagę awansu do finału strzelił Maciek Setlik. Mecz finałowy to zdecydowana przewaga Wisły. Zmęczeni zawodnicy Szóstki skupili się głównie na grze obronnej. Zwycięską bramkę drużyna z Krakowa strzelił na 18 sekund przed końcem meczu i zasłużenie wygrała cały turniej. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano wspaniale dysponowanego w tym dniu Łukasza Lepuckiego.

Gratulujemy trenerowi Pawłowi Kasprzykowi i zawodnikom dobrego wyniku w turnieju , który był kolejnym etapem przygotowań do wiosennej rundy rewanżowej ligi podkarpackiej. Rodzicom jak zwykle dziękujemy za pomoc w sprawach organizacyjnych.

Skład drużyny na turnieju: Łukasz Lepucki, Wiktor Toporowicz, Karol Szydło, Arek Baran, Szymek Dziadosz, Bartek Stasz, Bartek Skwara, Kamil i Klaudiusz  Białogłowicz, Dawid Jajko, Wojtek Kasowicz, Michał Rakoczy i Maciek Setlik.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE