Kultura | rozrywka | edukacja

Jasło powitało Nowy Rok fajerwerkami

Wyjątkowo efektowny pokaz sztucznych ogni obwieścił nadejście Nowego 2014 Roku mieszkańcom Jasła i ich gościom. Setki jaślan podziwiały fajerwerki z rynku, gdzie zorganizowany został Sylwester pod gwiazdami. Była muzyka, tańce, noworoczne życzenia, jasielskie kalendarzyki na 2014 rok z grosikami na szczęście i konkurs ekologiczny z nagrodami.

Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Wbrew wieszczeniu malkontentów, zabawa udała się znakomicie, a DJ Marcus i raper DPD udowodnili, że potrafią rozgrzać i zachęcić do tańca nawet największych smutasów. Tuż przed północą noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia, radości, optymizmu i prawdziwej przyjaźni mieszkańcom Jasła złożyli burmistrz Andrzej Czernecki, wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Bernal i wiceburmistrzem Leszkiem Znamirowskim. Jednocześnie burmistrz Andrzej Czernecki zaprosił wszystkich na koncerty Kamila Bednarka i Budki Suflera podczas tegorocznych „Dni Jasła”. Uczestnicy sylwestrowej zabawy na rynku z entuzjazmem odpowiedzieli na wzniesiony toast i zapowiedź atrakcyjnych wydarzeń czekających nas w 2014 roku.

Po wspólnym odliczeniu ostatnich 10 sekund starego roku, w niebo wystrzeliły najpierw korki od szampanów potem fajerwerki. Fantastyczny, blisko 10-minutowy pokaz wszyscy oglądali z zapartym tchem, po czym wrócili do tańców i składania sobie nawzajem życzeń. Na zakończenie zabawy odbył się konkurs ekologiczny zorganizowany przez Urząd

Miasta w Jaśle. Spośród tych, którzy wrzucili szklane opakowania do specjalnych pojemników ustawionych na rynku, wylosowano dziewiątkę szczęśliwców. Wrócili oni do domów z nagrodami (m.in. odtwarzacz DVD, tablet, odkurzacz, aparat fotograficzny, ekspres do kawy), ufundowanymi przez Wydział Ochrony Środowiska UMJ.

Organizatorami powitania Nowego Roku na jasielskim rynku byli Burmistrz Miasta Jasła i Jasielski Dom Kultury.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE