Kultura | rozrywka | edukacja

Kolędowanie w Jasielskim Domu Kultury (zapowiedź)

Blisko 30 prezentacji będzie można obejrzeć podczas koncertu finałowego XIX Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, który odbędzie się 11 stycznia br. o godzinie 16:00 w Jasielskim Domu Kultury.

Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Do konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zgłosiło się łącznie ponad 100 uczestników (solistów i zespołów) we wszystkich, przewidzianych regulaminem kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Wśród nich były zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne oraz soliści. Podczas eliminacji, które odbyły się w połowie grudnia ubiegłego roku, komisja konkursowa zakwalifikowała do finału, jej zdaniem, najciekawsze prezentacje. Dokonując oceny, jury brało pod uwagę: autentyczność prezentacji i interpretacji, wykonanie tradycyjnych, polskich kolęd, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

***
Konkurs „Na nutę kantyczek” jest adresowany do dzieci i młodzieży z terenu województwa podkarpackiego oraz województw sąsiednich. Jego celem jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie znanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE