Informacje

Orszak Trzech Króli: kierowco, uważaj w centrum Jasła!

W poniedziałek (06.01) przez centrum Jasła po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Trasa przemarszu będzie biegła od Kościoła OO. Franciszkanów do Rynku. W związku z tym wydarzeniem nastąpi tymczasowe wyłączenie głównych ulic w mieście. Apelujemy do kierowców przejeżdżających przez miasto w południe o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń służb mundurowych.

Trasa przemarszu Orszaku.
© terazJaslo.pl, podkład: jaslo.e-mapa.net

Na trasie orszaku, zlokalizowanej w centrum miasta, odbędą się trzy scenki nawiązujące do charakteru uroczystości. Pierwszą o godzinie 11:30 na schodach wejściowych do Kościoła Ojców Franciszkanów przedstawią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. bpa Ignacego Krasickiego. Punktualnie w południe uczestnicy wyruszą stamtąd w asyście Trzech Króli symbolizujących kontynenty: afrykański, europejski i azjatycki w kierunku Rynku. Na schodach Jasielskiego Domu Kultury zaplanowano drugą scenkę, w której wystąpi młodzież z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej. Ostatnim punktem przemarszu będzie centralny plac Jasła. Na scenie usytuowanej w Rynku wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej. Spotkaniu będzie towarzyszyć wspólne kolędowanie uczestników jasełek z mieszkańcami miasta.

Na czas przemarszu tymczasowo zamykane będą dla ruchu ulice, którymi przemieszczał się będzie barwny orszak: 3-go Maja, Kołłątaja, Kościuszki i Kazimierza Wielkiego. Służby mundurowe będą czuwały również na wszystkich skrzyżowaniach z w/w ulicami. W związku z powyższym kierowcy przejeżdżający przez Jasło w godzinach południowych muszą uzbroić się w cierpliwość. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków podawanych przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie. Do jej organizacji przyłączyło się w tym roku ponad 180 miejscowości w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Włoszech i Rwandzie, w tym po raz pierwszy Jasło. Transmisję „na żywo” będzie prowadzić Program 1 Polskiego Radia. W jednym z wejść antenowych ma się pojawić również nasze miasto.

Współorganizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta, Jasielski Dom Kultury, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM, miejskie placówki oświatowe: „podstawówki” nr 2 i nr 4 oraz „pierwsze” gimnazjum.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE