Sport | rekreacja | turystyka

Pierwsze noworoczne zwycięstwo jasielskiej „Szóstki”

Wspaniale rozpoczęli rok 2014 młodzi piłkarze rocznika 2002 UKS 6 Jasło. W pierwszy styczniowy weekend podopieczni trenera Pawła Kasprzyka wzięli udział w VIII Edycji Resovia Winter Cup w Kielnarowej.

© archiwum Klubu

W turnieju udział wzięło 10 drużyn. W grupie A rywalizowały: Resovia, Soccer Ropczyce, Cracovia, MKS Radymno i w zamian nieobecnego Widoku Lublin, na prędko sklecony Dream Team. Drużyna składała się z wytypowanych przez poszczególnych trenerów zawodników wszystkich uczestników turnieju. Trener Kasprzyk do gry w tym teamie desygnował debiutujących w barwach UKS-u braci Kamila i Klaudiusza Białogłowicz. W grupie B zmierzyły się: DAP Dębica, Orzełek Przeworsk, BKS Lublin, Tomasovia Tomaszów Lubelski i UKS 6 Jasło.
    
W swoim pierwszym meczu nasi chłopcy spotkali się z drużyną Tomasovii. Początek meczu w ich wykonaniu był dość niemrawy i chaotyczny. Wynikało to w dużym stopniu ze specyfiki hali w Kielnarowej, na której dzięki jej imponującym rozmiarom może grać aż siedmiu zawodników w polu plus bramkarz. Mimo niezbyt dobrej gry naszej drużyny w jednej z akcji Szymek Dziadosz zagrał dokładną prostopadłą piłkę do Michała Rakoczego, a ten z zimną krwią wykończył akcję sam na sam z bramkarzem. Kolejnym rywalem naszego zespołu był DAP Dębica, który na początku spotkania wybudził piłkarzy UKS-u z głębokiego snu obejmując prowadzenie. Od tego momentu jakość gry zaczęła się podnosić. Wyrównanie padło po próbie wrzutki piłki w pole karne przez Michała Rakoczego i niefortunnej interwencji bramkarza. Gola jednak zaliczono Michałowi. W meczu tym przypomniał o sobie borykający się w tym dniu z uporczywym bólem pachwin Maciek Setlik. Po jednej z błyskotliwych akcji dograł piłkę do Michała Rakoczego, który stanął oko w oko z bramkarzem i ustalił wynik meczu na 2 do 1. Trzeci mecz z Orzełkiem Przeworsk cechowała nieskuteczność, ale cieszyła coraz lepsza gra. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Do kolejnej potyczki chłopcy wychodzili z grającym o wszystko BKS-em Lublin. Już początek spotkania przyniósł prowadzenie. Tym razem Michał Rakoczy zagrał piłkę do Maćka Setlika, który wygrał pojedynek jeden na jeden z obrońcą i w sposób książkowy strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Mimo kilku dogodnych sytuacji mecz zakończył się naszym skromnym zwycięstwem.

W wyniku zmagań grupowych powstała grupa finałowa która rywalizowała o miejsca 1 do 4 . W skład grupy weszły drużyny z miejsc pierwszych i drugich i były to kolejno z grupy A: Cracovia i Soccer Ropczyce z grupy B: UKS Szóstka i DAP Dębica. Regulamin przewidywał, że w finale nie mierzą się ze sobą drużyny, które spotkały się w grupach eliminacyjnych zachowując punkty uzyskane z tą drużyną. UKS przystąpił więc do finału z dorobkiem trzech punktów, gdyż w grupie wygrał z DAP-em.

Pierwszym finałowym rywalem jest Cracovia i ponownie daje o sobie znać duet Rakoczy-Setlik. Tym razem po ładnej dwójkowej akcji Maciek zagrał do Michała, który strzelił swoją czwartą bramkę w turnieju. Taki wynik utrzymał się do końca meczu, a niemiłym akcentem spotkania była akcja w której po zagraniu Maćka,  Michał wychodząc na czystą pozycję został brutalnie sfaulowany. Ostatnią przeszkodą na drodze do zwycięstwa jest Soccer Ropczyce. Mecz, w którym dało się już zauważyć spore zmęczenie obu drużyn, zakończył się podziałem punktów, co daje nam pierwsze miejsce w całym turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Michał Rakoczy, ale na ten sukces pracowała cała drużyna. Należy podkreślić świetną grę obronną zespołu, który stracił w turnieju tylko jedną bramkę. Cała formacja defensywna począwszy od Łukasza Lepuckiego popisującego się pewnymi interwencjami poprzez dyrygującym całą obroną Arkiem Baranem i nieustępliwymi Karolem Szydło, Szymkiem Dziadoszem i Bartkiem Głodem spisywała się rewelacyjnie. Poza wyżej wymienionymi zawodnikami w turnieju zagrali: Dawid Jajko, Bartosz Stasz, Bartosz Skwara, Kuba Bałon, Wojtek Kasowicz których pobyt na boisku wnosił dużo  dobrego, a grający w Drem Teamie bracia Kamil i Klaudiusz otrzymali również złote medale.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
1. UKS Szóstka Jasło
2. Soccer Rpczyce
3. DAP Dębica
4. Cracovia
5. Tomasovia
6. Resovia
7. Orzełek Przeworsk
8. Dream Team
9. BKS Lublin
10. MKS Radymno

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE