Kultura | rozrywka | edukacja

Wolontariat – lubię to!

Dzieli ich wiek, zainteresowania czy miejsce zamieszkania, łączy pasja działania, zaangażowanie i niespożyta energia – mowa o wolontariuszach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. W MBP Jasło odbyło się spotkanie podsumowujące działania wolontariackie w 2013 roku.

Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych działań i projektowania planów na przyszłość, a przede wszystkim do podziękowania wolontariuszom za ich czas, pracę i zaangażowanie jakim dzielą się w ramach współpracy z Biblioteką.

Obecnie z MBP Jasło współpracuje na stałe czternastu wolontariuszy, zarówno w Bibliotece Głównej jak i filiach. Jako wolontariusze pomagają m.in.: w organizowaniu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, angażują się w działania projektowe, współpracują przy przygotowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci oraz dorosłych, piszą i redagują teksty. Dzieląc się swoim czasem i umiejętnościami zyskują jednocześnie doświadczenie w pracy w instytucji kultury, inspirację i przestrzeń do realizacji własnych pomysłów. Dzięki wolontariatowi mogę zobaczyć „od kuchni” jak organizuje się imprezy i wydarzenia kulturalne, uczestniczę w przygotowaniach i czuję się ich częścią – powiedziała Asia. Wolontariat to realizowanie siebie, pracując z dziećmi robię coś dobrego a jednocześnie zdobywam doświadczenie – dodał Michał.

Na zakończenie biblioteczni wolontariusze zgodnie stwierdzili, że udział w wolontariacie to doświadczenie pełne pozytywnej energii i dobrej zabawy – a ilustracją tego jest film „Wolontariat – lubię to”, który można oglądać na stronie: http://strona.mbp.jaslo.pl/ i kanale You Tube Biblioteki.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE