Na drogach

Wypadek w sylwestrowy wieczór

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Osobnica. Samochód osobowy uderzył tam w betonowy mostek, a kierująca nim kobieta trafiła do jasielskiego szpitala. Była trzeźwa.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło w sylwestrowy wieczór, kilka minut przed godziną 19-stą, na drodze powiatowej. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierująca samochodem osobowym Volkswagen Passat jechała w kierunku Dzielca. Na jednym z zakrętów prawdopodobnie nie dostosowała prędkości, w wyniku czego straciła panowanie nad kierownicą i zjechała z jezdni uderzając w betonowy mostek.

Na miejsce akcji zostały skierowane służby ratownicze z Jasła: samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, patrol ruchu drogowego oraz miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy medycznej, a następnie przekazali ją załodze karetki Pogotowia Ratunkowego.

Kobieta została przewieziona do jasielskiego szpitala, gdzie ze względu na doznane obrażenia głowy pozostała na dalszym leczeniu.

W związku z zaistniałym wypadkiem swoje czynności prowadzili jasielscy policjanci. Wykonano oględziny uszkodzonego pojazdu, a technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady mające związek ze zdarzeniem i wykonał dokumentację fotograficzną.

Funkcjonariusze przebadali również mieszkankę gminy Jasło na zawartość alkoholu. Na wyświetlaczu urządzenia pomiarowego wyskoczyły na szczęście trzy zera.

Pojazd biorący udział w wypadku został zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE