Sport | rekreacja | turystyka

Zima na sportowo (zapowiedź)

Już w najbliższy poniedziałek 20 stycznia o godz. 11 rozpoczną się bezpłatne zajęcia z narciarstwa biegowego, adresowane dla zamieszkałych w Jaśle uczniów jasielskich gimnazjów i szkół podstawowych. Zajęcia prowadzone będą w okresie od 20 stycznia do 28 lutego. Głównym celem zajęć jest popularyzacja narciarstwa biegowego poprzez naukę od podstaw oraz doskonalenie wcześniej nabytych umiejętności.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Zajęcia realizowane są w głównej mierze w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia organizowane będą w grupach po ok. 15 osób. W okresie feryjnym prowadzone będą we poniedziałki, wtorki środy i czwartki w godz. od 11.00 do 12.30 lub 12.30 do 14.00.

Dla dzieci biorących udział w zajęciach zapewniony jest podstawowy sprzęt sportowy: narty biegowe, buty narciarskie oraz kijki. Można również za zgodą instruktora wykorzystać prywatny sprzęt sportowy. Dostępny będzie również sprzęt narciarski dla osób dorosłych – zachęcamy do skorzystania z oferty i sprawdzenie swoich umiejętności pod okiem wykwalifikowanego instruktora – Damiana Ciborowskiego.

Trasy narciarskie wykonane będą na terenie boiska sportowego przy ul. Sikorskiego 15 oraz na terenach przyległych do obiektów MOSiR w Jaśle. W drugim tygodniu ferii planowane są wyjazdy na trasy narciarskie poza miastem. W przypadku braku warunków do uprawiania narciarstwa biegowego prowadzone będą zajęcia alternatywne na lodowisku sztucznie mrożonym MOSiR w Jaśle.

Ze względu na liczbę posiadanego sprzętu narciarskiego liczba uczestników jest ograniczona. Zapisu na zajęcia będzie można dokonać w dniu pierwszych zajęć (przy hali MOSiR w Jaśle obok lodowiska). Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem koniecznym do udziału w zajęciach jest pisemna zgoda rodziców (opiekunów) dziecka. Zapraszamy do udziału w zajęciach.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE