Kultura | rozrywka | edukacja

Bezpłatne korzystanie z e-czytelni

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle informuje, że wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz bibliotekami publicznymi z Lubaczowa, Łańcuta, Mielca i Stalowej Woli na kolejny rok wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. Dostęp aktywny będzie w terminie od 1 lutego 2014 r. do 31 stycznia 2015 r.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Serwis IBUK LIBRA to pierwsza w Polsce czytelnia online podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców. Czytelnia IBUK LIBRA będzie  dostępna na wszystkich komputerach w Bibliotece Głównej oraz filiach MBP w Jaśle.

Czytelnicy MBP w Jaśle, po otrzymaniu w bibliotece kodu PIN, będą mieli możliwość korzystania z czytelni on-line z komputera domowego, tabletu czy telefonu. Po zalogowaniu się na osobiste konto My IBUK i wpisaniu kodu, użytkownik uzyska dostęp do wykupionych zasobów IBUK LIBRA. Przy korzystaniu z IBUK LIBRA zalecane jest posiadanie aktualnej wersji Google Chrome, Safari lub Mozilla Firefox. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies. E-czytelnia zapewnia bezpłatny, całodobowy dostęp do 500 książek z różnych dziedzin wiedzy. IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również na zaawansowaną pracę z e-książką m.in. robienie notatek w książce, dodawanie zakładek czy-wyszukiwanie w tekstach słów i fraz.

W lutym 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie i Miejską Biblioteką Publiczną w Mielcu wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. W ubiegłym roku z czytelni skorzystało ponad 2890 osób, najczęściej wykorzystywanymi e-bookami były m.in.: Kompendium wiedzy o żywności, żywieniu i zdrowiu, Polskie dzieje. Od czasów najdawniejszych do współczesnych, Analiza finansowa przedsiębiorstwa.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z serwisu. Więcej informacji na stronie Biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE