Kultura | rozrywka | edukacja

E-czytanie w Bibliotece

Czy książka zawsze musi być papierowa? Czym są czytelnie on-line? Gdzie w Internecie znaleźć literaturę naukową? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na bezpłatne warsztaty z e-książką!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

W ramach warsztatów będzie okazja nauczyć się obsługiwać czytniki e-książek, odwiedzić biblioteki cyfrowe, sprawdzić jak wyglądają współczesne powieści internetowe czy posłuchać ulubionych książek w formie audiobooków. Uczniowie będą mogli poszukać lektur w szkolnej bibliotece cyfrowej Wolne Lektury, miłośnicy literackiej klasyki odwiedzą Cyfrową Biblioteką Narodową Polona a dla tych, którzy interesują się prasą gratką będzie Zinelibrary.pl – biblioteka cyfrowa prasy alternatywnej i „trzeciego obiegu”.

Będzie również możliwość skorzystania z czytelni on-line IBUK libra, dzięki której można czytać, bez wychodzenia z domu, ponad 8000 książek z różnych dziedzin wiedzy. Warsztaty z e-książką są jednym z przedsięwzięć MBP Jasło, organizowanych w ramach tegorocznej edycji Światowego Tygodnia E-książki, którą obchodzimy w dniach 3-9 marca.

Przyjdź do biblioteki i odkryj zalety e-czytania! Czekamy na Ciebie od 3 do 7 marca, w godz. 14-15.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, pok. 106.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 26 02, wew. 36.
nowemedia@mbp.jaslo.pl

– – –

Biblioteka w telefonie, komputerze czy tablecie? Z okazji zbliżającego się Światowego Tygodnia E-Książki Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i zespół IBUK Libra zapraszają do skorzystania z bezpłatnego dostępu do ponad 8000 publikacji elektronicznych.

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle mogą korzystać z e-booków w czytelni online IBUK Libra. E-czytelnia zapewnia bezpłatny, całodobowy dostęp do ponad 500 książek z różnych dziedzin wiedzy – od marketingu i zarządzania poprzez finanse, rachunkowość, psychologię, rozwój osobisty, technikę, po prawo i języki obce. W czasie Światowego Tygodnia E-Książki, który będziemy obchodzić w dniach 3-9 marca 2014 r. zasoby te powiększą się do ponad 8000 publikacji elektronicznych.

Z e-booków można korzystać w Bibliotece Głównej i filiach MBP w Jaśle, a także na domowych komputerach, tabletach i telefonach – wystarczy pobrać w bibliotece darmowy kod dostępu i zalogować się do platformy IBUK.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE