Sport | rekreacja | turystyka

„Euronadzieje 2014”

Drużyna UKS 6 Jasło rocznik 2002 dzięki licznym wygranym w turniejach, zwycięstwom w finałach wojewódzkich Wielgusa, Tymbarka, Deichmanna, Adidasa, także wysokim lokatom w finałach ogólnopolskich wyżej wymienionych turniejów została zauważona i doceniona, czego dowodem jest zaproszenie jakie otrzymała na kolejny bardzo prestiżowy turniej „EURONADZIEJE 2014”.

To już piąta edycja turnieju, którego śmiało można nazwać wizytówką polskich turniejów młodzieżowych. Z roku na rok zyskuje na randze oraz wizerunku. Coraz więcej renomowanych drużyn chce skonfrontować swoje umiejętności na arenach piłkarskich w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim. Od dwóch edycji stałym uczestnikiem zawodów jest: Borussia Dortmund oraz IF Brommapojkarna Sztokholm. Wśród drużyn cyklicznie zapraszanych na turniej jest również: Dynamo Kijów, Baltika Kaliningrad, Czornomorec Odessa, FC Mińsk oraz BFC Daugava. Zaproszenie otrzymają ponadto: Real Madryt, Manchester City, Lokomotiv Moskwa oraz Bayer Leverkusen.

Bezpośredni link do strony organizatora z bieżącymi informacjami i opisami poprzednich edycji http://www.euronadzieje.eu/.
 
Nowością w tegorocznej edycji będzie organizacja polskich eliminacji do turnieju głównego. Cztery, pierwsze zespoły uzyskają automatyczny awans do edycji europejskiej. System rozgrywek będzie analogiczny, jak na UEFA Euro. W obu edycjach udział weźmie po 16 drużyn, podzielonych na cztery grupy eliminacyjne. Mecze odbędą się na nowoczesnych obiektach MOSiR Gdańsk oraz MOSiR Pruszcz Gdański. Finał edycji europejskiej planowany jest na PGE Arenie Gdańsk.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE