Kultura | rozrywka | edukacja

Licealiści z Kołaczyc po raz kolejny w finale Ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej w Szczytnie”

Już po raz piąty dużym sukcesem dla uczniów z kołaczyckiego liceum zakończyła się rywalizacja w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Fot. archiwum Szkoły
Fot. archiwum Szkoły

W zmaganiach na tym etapie uczestniczyło kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a w finałowej 30 najlepszych osób znalazło się 9 uczniów z klasy policyjno-strażackiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Rywalizacja w II  etapie polegała na rozwiązaniu w ciągu 80 minut testu składającego się z 80 pytań, sprawdzających wiedzę z zakresu prawa karnego, prawoznawstwa, aktów prawnych regulujących funkcjonowanie i pracę Policji, a także wiedzy dotyczącej kryminalistyki, ruchu drogowego, zagadnień prewencyjnych oraz wiedzy o społeczeństwie. Stawka finału w Szczytnie jest wysoka, gdyż będzie do wygrania 15 indeksów na wybrane kierunki tej renomowanej uczelni. Uczniów do olimpiady przygotowują: Maciej Karp, Dariusz Szczepanik oraz kom. Bogusław Filip, którzy na co dzień pracują w kołaczyckim liceum.

Wśród szczęśliwych finalistów etapu centralnego w Szczytnie znaleźli sie następujący uczniowie: Myśliwiec Ewelina, Szudy Klaudia, Skocz Edyta, Mijal Paulina, Kowalska Joanna, Szczepanik Arkadiusz, Juszczyk Dawid, Pieniądz Michał, Węgrzyn Jakub.

Uczniowie naszej szkoły jako jedyni z województwa podkarpackiego systematycznie osiągają sukcesy w tej olimpiadzie co roku kwalifikując sie do etapu centralnego zdobyli 22 indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Osiągane sukcesy są przykładem dobrej praktyki z zakresu prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej z edukacji dla bezpieczeństwa (edukacji ogólnowojskowej, propolicyjnej i prostrażackiej) realizowanej w klasach o profilu policyjno – strażackim w kołaczyckim liceum.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE