Na drogach

Nie zatrzymał się do kontroli, po czym spowodował wypadek

W policyjnym areszcie przebywa 49-letni mieszkaniec gminy Jasło, który kierując osobowym renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej i doprowadził do wypadku. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na jazdę po kilku „głębszych” zdecydował się po raz kolejny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Wczoraj wieczorem, policjanci ruchu drogowego prowadzili radarowy pomiar prędkości na drodze krajowej w Kołaczycach. Około godz. 19, jadącemu w kierunku Jasła kierowcy renault megane jeden z funkcjonariuszy podał sygnał do zatrzymania, w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 24 km/h. Ten jednak zignorował polecenie i docisnął pedał gazu. Policjanci wsiedli do radiowozu i ruszyli za nim. Po przejechaniu kilkuset metrów, na najbliższym zakręcie, zauważyli rozbite samochody, a wśród nich renault megane, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący renault megane na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się z nadjeżdżającą renault laguną, po czym uderzył w kolejne dwa samochody jadące od Jasła, volkswagena passata i volkswagena lt.

Wskutek zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby – kierujący renault laguną oraz kierowca megane. Po udzielonej pomocy medycznej, obaj mężczyźni opuścili szpital. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń.

Podejrzewany o spowodowanie zdarzenia kierujący renault megane został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec gminy Jasło był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad 2 promile alkoholu. Policjanci potwierdzili również, że nie ma uprawnień do kierowania samochodami osobowymi. Prawo jazdy stracił za wcześniejsze kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Od policjantów usłyszy m.in. zarzut spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE