Informacje

Odpowie za zdemolowanie przystanku

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie ustalili mężczyznę odpowiedzialnego za zdemolowanie przystanku autobusowego w Łężynach. Podejrzany kopiąc po blaszanych ścianach wiaty przystanku uszkodził jej konstrukcję. Wczoraj usłyszał zarzut i przyznał się do przestępstwa. Wkrótce poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Telefoniczne zgłoszenie dotyczące demolowania przystanku w Łężynach dyżurny komendy otrzymał w minioną środę. Na miejsce skierowany został patrol z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Funkcjonariusze potwierdzili, że ktoś kopiąc po blaszanych ścianach wiaty uszkodził konstrukcję przystanku. Ponadto okazało się, że sprawca wyłamał przydrożny słupek i porozrzucał na jezdni różne inne przedmioty. Po zabezpieczeniu śladów, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania wandala.

W toku dalszych czynności policjanci zebrali informacje, z których wynikało, że związek z tym zdarzeniem ma 35-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród. Ustalenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Wczoraj podejrzany został przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do przestępstwa, jednak nie chciał wytłumaczyć swojego zachowania i skorzystał z prawa do odmowy składnia wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania. Wkrótce poniesie konsekwencje swojego zachowania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE