Kultura | rozrywka | edukacja

Ciuchobranie! – bezgotówkowa wymiana odzieży w Skołyszynie (zapowiedź)

Szafa pękająca w szwach pod naporem ubrań? Znudzona swoją garderobą, potrzebujesz zmiany? Zanim znów wyruszysz do centrum handlowego – wpadnij na nasze Ciuchobranie! Już 7 marca 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa pierwsze w Skołyszynie Ciuchobranie! Start godz. 16:00.

Zasady udziału w Ciuchobraniu są banalnie proste – przynosisz po prostu ubrania, które już Ci się nie podobają, mają zły rozmiar lub są nietrafionym prezentem urodzinowym bądź świątecznym.

1. Przejrzyj swoją szafę i zdecyduj, czego chciałabyś się pozbyć (ubrania, buty, dodatki).
2. Sprawdź w jakim stanie są przygotowane rzeczy, ewentualnie zrób pranie, doszyj guziki lub uprasuj koszulę.
3. Przyjdź do Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie – wymieniaj i baw się z innymi

Pamiętaj, że Ciuchobranie to nie targowisko! Tutaj nie chodzi tylko o pozbycie się nielubianych rzeczy i zaopatrzenie w nowe, ale przede wszystkim o spotkanie, poznanie nowych ludzi, zabawę z przebierankami i miłe spędzenie czasu! Jeśli myślisz, że na Ciuchobraniu zarobisz, pozbywając się starych rzeczy, to w ogóle nie wybieraj się na tę imprezę.

Organizując Ciuchobranie myślimy o ekologii! Kiedy ciuch wyląduje na śmietniku, będzie zalegał tam dziesiątki lat albo zostanie zutylizowany, ale wtedy do atmosfery przedostaną się trujące związki. Kiedy kupujemy kolejną rzecz, warto pamiętać, że na jej produkcję zużyto wiele surowców, a jeśli wymieniamy, nic nie ląduje na śmietniku i nie zanieczyszcza środowiska.

REGULAMIN
1. Organizatorem Ciuchobrania jest GOKiCz w Skołyszynie.
2. Ciuchobranie ma charakter otwarty i jest skierowana do wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia.
3. Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić swoje uczestnictwo do 5 marca 2014 roku osobiście, telefonicznie (134491017) lub mailowo (gok@skolyszyn.pl).
4. Ciuchobranie polega na bezgotówkowej wymianie ubrań używanych lub nowych, obuwia, dodatków, biżuterii przez uczestników akcji. Udział w akcji oraz wymiana ubrań i akcesoriów są nieodpłatne.
5. Ubrania i dodatki biorące udział w akcji muszą być w dobrym stanie, czyste, wyprasowane.
6. Organizator nie bierze odpowiedzialności za rzeczy przeznaczone do wymiany, za ich utratę, zniszczenie i inne zdarzenia.
7. Każdy Uczestnik może zarejestrować max. 10 przedmiotów – wybierz najfajniejsze, niepotrzebne Tobie rzeczy (parę butów, torebkę czy rękawiczki traktujemy jak jedną rzecz). Rzecz przekazana do akcji nie jest już Twoją własnością.
8. Za każdy przedmiot dostajesz bilet, który możesz wymienić na wybraną rzecz.
9. Wymianę ubrań rozpoczynamy o godzinie 16:00. Rejestracja uczestników 15:00 -15:45.
10. Podczas imprezy przeglądaj, szukaj, przymierzaj… nawet jeżeli coś na pierwszy rzut oka nie wydaje się odpowiednie, być może będzie to, wbrew pozorom, trafny wybór.
11. Wszystkie ubrania, które nie znajdą właściciela przekażemy na cele charytatywne.
12. Poprzez zarejestrowanie się w akcji, Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego. Regulaminu i wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie i przechowywanie swoich danych osobowych w celu związanym z przeprowadzeniem akcji oraz dla celów marketingowych, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r.
13. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian postanowień Regulaminu z ważnych powodów, a także z powodu zawieszenia, przerwania, odwołania lub przedłużenia akcji.
14. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE