Kultura | rozrywka | edukacja

F.O.U.R.S. Collective w Jasielskim Domu Kultury

W środę (26 marca br.) w ramach XXII Jasielskich Spotkań Muzycznych, w Jasielskim Domu Kultury wystąpił krakowski zespół F.O.U.R.S. Collective. Koncert był częścią trasy promującej debiutancki album zespołu – „Treezz”, który ukazał się 8 marca.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Jest mi bardzo miło gościć w Jaśle. Po raz pierwszy mam okazję pokazać się tak blisko moje rodzinnego domu, który znajduje się w Rymanowie. Mam nadzieję, że z prawdziwą przyjemnością spędzą państwo z nami ten wieczór – powitał słuchaczy Michał Salamon, pianista, klawiszowiec i lider formacji.

Artyści uraczyli słuchaczy całą paletą muzycznych impresji. Muzyka formacji bazuje na jazzie, jednak czerpie też inspiracje z innych nurtów muzycznych, do których można zaliczyć m.in.: drum 'n base, muzykę klasyczną, etno, funk i brzmienia elektroniczne.

Rozpoczęli od nagrania „Old Timers Garage”, a następnie przybliżyli odbiorcom niemal cały materiał zawarty na ich debiutanckim albumie. Publiczność usłyszała m.in.: „My Home Way”, „Whisper of The Earth” czy „Forgiveness”. Atmosferę intymności w obcowaniu z muzyką zespołu spotęgowało przeniesienie krzeseł na scenę. Dzięki temu zabiegowi wytworzyła się swoista więź między muzykami a publicznością zgromadzoną w Jasielskim Domu Kultury, gdzie artyści byli praktycznie na wyciągnięcie reki. Zespół ujęty żywiołową reakcją publiczności na prezentowane utwory, na bis zagrali tytułowe nagranie z albumu „Treezz”, w którym zaśpiewał saksofonista formacji Stanisław Plewniak.

Po koncercie muzycy F.O.U.R.S. Collective podpisywali płyty i długo rozmawiali z fanami.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE