Kultura | rozrywka | edukacja

Kto pyta? Ten czyta! Laboratorium pomysłów zaprasza!

Chcesz przekonać się dlaczego drzewa mają liście, jedzenie jest smaczne i dowiedzieć się jak głośny jest śpiew wielorybów? Lubisz książki popularnonaukowe, dobrą zabawę i ciekawostki? Nic prostszego! Wystarczy odwiedzić Laboratorium pomysłów. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa cykl zajęć dla dzieci do udziału w którym zapraszamy wszystkich małych naukowców w wieku 5-11 lat.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Do tej pory w Oddziale dla Dzieci przekonaliśmy się już czy słowa mogą mieć kolory, odpowiedzieliśmy na pytanie dlaczego pomidor jest czerwony, a niebo niebieskie i sprawdziliśmy jak działa prawo grawitacji. Nauczyliśmy się także rozpoznawać piękno kształtów niezwykłych przedmiotów i zgłębiliśmy tajniki tangramu.

W Filii nr 1 poznaliśmy małe abc sztuk magicznych, bawiliśmy się czarodziejskim serem i przekonaliśmy się jak wygląda magia żartów na papierze.

Wraz z Filią nr 2 uczyliśmy się jak dbać o środowisko, dzięki temu z przedmiotów wielokrotnego użytku wyczarowaliśmy ręcznie robione ozdoby i prezenty dla najbliższych, kartki okolicznościowe oraz wiele innych pomysłowych gadżetów.

W Filii nr 3 dowiedzieliśmy się dlaczego samolot lata, co to jest średniowieczna koga oraz w jaki sposób oszczędzać energię. Przekonaliśmy się także jak można zrobić coś z niczego, wykonując stylowe ozdoby 3D.

Już niebawem sprawdzimy jak działa eliksir młodości, z góry tektury stworzymy konstrukcje architektoniczne i dowiemy się dlaczego burczy nam w brzuchu.

Zapraszamy!

Spotkania odbywają się:
Oddział dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) środy 16.00
Filia nr 1 (Sobniowska 34) poniedziałki 15.00
Filia nr 2 (Kopernika 8) piątki 14.30
Filia nr 3 (Szopena 22) soboty 12.00

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE