Sport | rekreacja | turystyka

Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin: jedenaście medali dla Jaślan

W sobotę (08.03) w Sanoku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin obejmującego województwa podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie. Ponad 200 zawodników z 29 klubów rywalizowało w kategoriach seniorów, juniorów i młodzików.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

Zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate zdobywając 11 medali zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Makroregionu Południowego seniorów i juniorów i I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W kategorii seniorów drugie miejsce do 80 kg zajął Kamil Mastaj, a trzecie Michał Chmura powyżej 80 kg. Najlepiej spisali się juniorzy zdobywając 5 medali. Brązowe medale zdobyli Tomasz Świstowski /60 kg/ i Andrzej Bochnia /65 kg/ w konkurencji kumite. Również w kumite powyżej 75 kg srebro wywalczył Marcin Mlecz.

Bohaterem zawodów ponownie okazał się Dawid Nguyen Quang zdobywając jako jedyny zawodnik Mistrzostw 2 złote medale. Dawid wygrał konkurencję kata oraz kumite do 65 kg. W kategorii młodzików /14-15 lat/ Kamil Berkowicz zajął trzecie miejsce do 55 kg, a Bartosz Łukasik drugie do 65 kg. Złote medale w kategorii młodzików wywalczyli: Aleksandra Socha w kumite powyżej 50 kg i Kamil Świerk powyżej 65 kg.

Udział w zawodach był dotowany przez Miasto Jasło w ramach zadania „Szkolenie i współzawodnictwo w karate”.

Tadeusz Krygowski

SŁOWA KLUCZOWE