Informacje

Nielegalni imigranci w Jaśle

Pięciu nielegalnych imigrantów z Pakistanu zatrzymali policjanci z jasielskiej komendy. Mężczyźni, po przecięciu plandeki naczepy jadącego z Grecji tira, wyskoczyli z pojazdu na jednej z ulic Jasła. Policjanci cudzoziemców przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

Wczoraj około godz. 14.30 dyżurny komendy otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Kierowca tira zawiadomił, że po przecięciu plandeki z naczepy jego pojazdu wyskoczyło kilku mężczyzn.

Skierowani na ul. Krakowską policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że sygnał o wyskakujących z naczepy osobach otrzymał od jadącego za nim kierowcy busa. Gdy zatrzymał samochód okazało się, że mężczyźni przecięli plandekę, wyskoczyli z jadącego pojazdu i uciekli. Kierowca tira jechał z Grecji do czeskiego Liberca z ładunkiem aluminiowych taśm.

Po rozpytaniu kierującego tirem mieszkańca Radomia, policjanci rozpoczęli poszukiwania opisanych osób. W trakcie sprawdzania pobliskiego terenu funkcjonariusze zauważyli w rejonie jednego z marketów pięciu młodych mężczyzn o ciemnej karnacji. Cudzoziemcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili, że są to osoby, które wyskoczyły z naczepy ciężarowego dafa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani to obywatele Pakistanu w wieku od 17 do 44 lat. Mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci imigrantów przekazali funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Sanoku, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE