Informacje

Odpowiedzą za uprawę konopi

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego oraz posterunku w Tarnowcu zatrzymali trzech mieszkańców Krosna, którzy zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podejrzani zakazaną roślinę hodowali w donicach na poddaszu domu. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 90 krzewów konopi oraz 300 gramów marihuany. Za swoją nielegalną działalność podejrzanym grożą surowe konsekwencje.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

Sprawa miała swój początek w miniony piątek. Około godz. 23.30 uwagę policjantów patrolujących Tarnowiec zwróciło daewoo tico. Gdy jeden z funkcjonariuszy podał kierowcy sygnał do zatrzymania, ten zignorował polecenie i nagle skręcił w drogę dojazdową do prywatnej posesji. Policjanci ruszyli za nim, gdy wjechali w wąską drogę okazało się, że kierowca zatrzymał się na stromym podjeździe, porzucił tico i wraz z pasażerem uciekł w pobliskie zarośla. Jego samochód zaczął się szybko staczać ze wzniesienia wprost na radiowóz, tuż przed nim zjechał na prawo i uderzył tyłem w drzewo.

Mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, co było tego przyczyną. W samochodzie policjanci znaleźli 15 donic z sadzonkami konopi. Technicy kryminalistyki przeprowadzili oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady. W poszukiwanie podejrzanych włączyli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

W toku policyjnych czynności śledczy ustalili właściciela pojazdu oraz mężczyznę, który w dniu zdarzenia kierował samochodem. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Krosna. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności policjanci potwierdzili, że pasażerem tico był jego 33-letni kolega, również z Krosna.

Funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym przebywał i wkroczyli do jednego z domów na terenie gminy Frysztak. W środku policjanci zastali podejrzanego, który w piecu próbował spalić susz konopi. Ponadto na poddaszu ujawnili blisko 40 donic z rosnącymi w nich sadzonkami konopi oraz zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

Z zebranego materiału dowodowego wynikało również, że w nielegalny proceder zamieszany jest właściciel posesji, na której funkcjonariusze ujawnili zakazane rośliny. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krosna. Został on zatrzymany. W trakcie przeszukania jego drugiego mieszkania kryminalni zabezpieczyli 180 gramów marihuany.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci zebrali kolejne informacje, na podstawie których ustalili, że mężczyźni ujawnione w samochodzie konopie przewozili do wynajętego przez jednego z podejrzanych domu na terenie gminy Tarnowiec. Gdy funkcjonariusze sprawdzili to miejsce, znaleźli tam kolejne donice z sadzonkami konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 89 krzewów zakazanej rośliny.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut uprawy konopi indyjskich. Dwóch z podejrzanych odpowie również za posiadanie marihuany. Na wniosek funkcjonariuszy prowadzących sprawę zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grożą im surowe konsekwencje.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE