Kultura | rozrywka | edukacja

Pierwszy krok do kariery (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym na spotkania z Jakubem Jakubowski – grafikiem komputerowym, ilustratorem książek i animatorem kultury. Spotkania odbędą się w piątek 7 marca w godzinach 10.00-11.30 oraz 12.30-14.00 w MBP Jasło, ul. Kołłątaja 1.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Na czym polega praca grafika komputerowego? Co trzeba wiedzieć, żeby dobrze zaprojektować książkę czy plakat? Na co najlepiej wykorzystać czas studiów? Jak założyć
i prowadzić stowarzyszenie? O tych i innych kwestiach związanych z rozwojem zawodowym porozmawia z uczestnikami spotkania Jakub Jakubowski – grafik, animator kultury, współwłaściciel firmy 3J-Studio Grafiki i Ilustracji oraz kawiarni artystycznej „Kofi&Ti”.
Podczas spotkania młodzi ludzie poznają bliżej tendencje jakie panują na rynku pracy, odkryją zawody przyszłości i dowiedzą się z jakich stypendiów, staży, praktyk oraz innych form rozwoju zawodowego mogą korzystać. Dla uczestników przygotowano również materiały z informacjami przydatnymi w wyborze studiów czy poszukiwaniu pracy.

Spotkania odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” organizowanego przez firmę Microsoft, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w podejmowaniu świadomych wyborów zawodowych. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o kontakt:

Agata Warywoda
nowemedia@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02, wew. 36

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE