Informacje

W samochodzie ukrył marihuanę

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki. Podejrzany wpadł w czasie kontroli drogowej. W jego samochodzie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli marihuanę. 38-letni mieszkaniec Rybnika odpowie za nieprzestrzeganie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj wieczorem uwagę policjantów czuwających nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach Jasła zwrócił jadący ul. Bieszczadzką ford fiesta. Widząc, że kierowca przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, funkcjonariusze użyli sygnału błyskowego i dźwiękowego radiowozu.

W trakcie kontroli drogowej policjanci ustalili, że kierowcą samochodu jest 38-letni mieszkaniec Rybnika. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie informacyjnym okazało się, że był on wcześniej notowany za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W związku z powyższym, funkcjonariusze postanowili dokładnie skontrolować jego pojazd. Spowodowało to nerwowe zachowanie się kierowcy. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. W samochodzie policjanci znaleźli dwie szklane lufki i woreczki z zawartością suszu roślinnego. Po użyciu testera potwierdzili, że jest to marihuana.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Wkrótce odpowie za nieprzestrzeganie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:

• kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
• kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
• kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
• kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KPP w Jaśle)

Back to top button