Kultura | rozrywka | edukacja

Włącz się w Sieć! (zapowiedź)

Jakie możliwości ma Internet? Czy wykorzystując nowe technologie można znaleźć pracę? Jak w Sieci zdobywać informacje?

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na warsztaty i spotkania w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem. Czekamy na Ciebie od 24 do 28 marca, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

MBP Jasło włączając się w kampanię Tydzień z Internetem 2014 przygotowała zajęcia dla czytelników w różnym wieku.

W poniedziałek 24 marca oraz środę 26 marca o godz. 11.00 odbędzie się internetowy, prowadzony na żywo wykład dla osób dorosłych i seniorów „Pole do popisu”, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać informacje i umiejętności przydatne w codziennym życiu. Sprawdzimy m.in.: jak działają wyszukiwarki internetowe, gdzie znaleźć informacje pomocne w znalezieniu pracy
i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem.

We wtorek 25 marca o 15.30 najmłodszych i ich rodziców zapraszamy na specjalne spotkanie Klubu Sieciaka „Co ze mnie wyrośnie?” poświęcone odkrywaniu niecodziennych i zaskakujących zawodów. Najmłodsi Internauci wezmą udział w quizie Najbardziej tajemnicze zawody świata, zagrają w grę komputerową Co z Ciebie wyrośnie i przekonają się, do czego mają talent.

W czwartek 27 marca o godz. 9.00 zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie edukacyjne „Zagraj w przyszłość!” z zakresu określania predyspozycji zawodowych i planowania ścieżki zawodowej. Młodzi ludzie poznają zawody przyszłości oraz umiejętności niezbędne do ich wykonywania, nauczą się kojarzyć swoje zasoby osobiste z konkretnymi zawodami i dowiedzą się jak wykorzystywać Internet przy wyborze szkoły, poszukiwaniu stażu, stypendium czy pracy.

„Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zgłoszenia do udziału w Tygodniu z Internetem przyjmujemy do dnia 21 marca 2014 roku w Centrum Informacji Lokalnej, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 26 02, wew. 36
e-mail: nowemedia@mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE