Kultura | rozrywka | edukacja

Zobacz teledysk do nowego singla Mateusza Mijala

W ostatnich dniach lutego, na terenie powiatu jasielskiego, wokalista pochodzący z Jasła, Mateusz Mijal realizował zdjęcia do swojego najnowszego teledysku do singla „Zabijasz mnie”.

Zdjęcia zrealizowane przez poznańską firmę filmową „Cam L-Studio” obejmują ścisły teren miasta, a także niezwykle piękne walory powiatu jasielskiego. Za scenariusz do teledysku odpowiedzialny był Dominik „Doniu” Grabowski.

Utwór “Zabijasz mnie” zapowiada najnowszą płytę artysty, który swą solową karierę rozpoczął dwa lata temu. Wokalista, muzyk i kompozytor w jednym, w tym wypadku stworzył muzykę. Autorem tekstu jest natomiast Liber.

Pochodzę z Jasła, tutaj się urodziłem, tutaj dorastałem, chodziłem do szkoły, tutaj zawierałem pierwsze przyjaźnie. To w tym mieście były pierwsze moje miłości. Ogromnie się cieszę, że udało się zrealizować zdjęcia do mojego nowego teledysku właśnie na tych pięknych terenach naszego powiatu jasielskiego, Gminy Jasło oraz Miasta Jasła, bo przecież mamy się czym pochwalić – podkreśla z dumą Mateusz Mijal.

W teledysku, oprócz wielu kamer, obiektywów, filtrów, sporej ilości oświetlenia, użyty został także octocopter – czyli autorski projekt, umożliwiający realizację zdjęć z lotu ptaka.

Mam nadzieję, że ten teledysk będzie wizytówką naszego miasta, niech cała Polska zobaczy, jak tu u nas pięknie i że są w tym regionie ludzie, z którymi chce się współpracować i chce się do tego miasta wracać – podkreśla wokalista.

Videoklip opowiada historię chłopaka, muzyka, który odniósł sukces na scenie muzycznej, jednak stale pamiętając o swojej pierwszej miłości, stara się wrócić nie tylko do wspomnień, ale i przekuć je w realny powrót do normalnego życia. Próbując je odzyskać, przyjeżdża do swego rodzinnego miasta, przekonuje się jednak że odzyskanie swojej pierwszej miłości jest bardzo trudne.

(Balx/DR)

SŁOWA KLUCZOWE