Kultura | rozrywka | edukacja

BIBLIOgra! Rodzinny wieczór w MBP Jasło (zapowiedź)

Czym są tajemnicze hocki-klocki? Gdzie w bibliotece został ukryty skarb? Kto zostaniem mistrzem opowiadaczy w grze Story Cubes? W piątek 9 maja 2014 r. w godz. 17.00 – 22.00 zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na wyjątkowy rodzinny wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Rodzinną zabawę zaczynamy o 17.00 warsztatami Hocki-klocki dla dzieci w wieku 4-7 lat, podczas których będzie okazja dowiedzieć się jak ciekawie i wesoło spędzać czas w rodzinnym gronie. Bohaterem warsztatów będą….tradycyjne drewniane klocki, z których najmłodsi wspólnie z rodzicami i dziadkami skonstruują fantazyjne budowle. O 18.00 zapraszamy do bibliotecznego kina, w którym wyświetlimy familijną komedię „Kumba”, o pewnej zebrze, która wyrusza w podróż w poszukiwaniu magicznego źródła.

Na miłośników zagadek, tropienia tajemnic i rywalizacji czekamy o 19.30 by w grze „Rycerze, księżniczki i smoki” dzielnie szukać ukrytego gdzieś w zakamarkach Biblioteki skarbu. Która drużyna pierwsza odnajdzie skarb? Emocje i dobra zabawa gwarantowane! Tych, którzy lubią nawiązywać nowe znajomości, rozwijać słownictwo i wyobraźnie zapraszamy o 20.30 na spotkanie SŁOWOdaję! Wykorzystując kreatywną grę Story Cubes stworzymy zaskakujące opowieści i wybierzemy mistrza opowiadaczy.

Na zakończenie rodzinnego wieczoru, o 21.00, zabrzmi poezja śpiewana w koncertowym wykonaniu Mateusza Nocka z Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, podczas którego usłyszymy autorskie utwory młodego poety.

Dodatkowo tego wieczoru będzie można skorzystać z „Weekendu zapominalskich” czyli amnestii dla czytelników, wymienić się książkami podczas akcji Książek bez liku oraz zatrzymać na Przystanku literatura, w którym kiermasz książek dla małych i dużych poprowadzi jasielska „Księgarnia u Jacka”.

W godz. 17.00 – 22.00 będą również otwarte Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci i Czytelnia Główna – jeżeli chcesz po prostu zwrócić lub wypożyczyć książkę, poczytać prasę dłużej niż zwykle czy poznać tajniki pracy w Bibliotece – zapraszamy!

„BIBLIOgra! Rodzinny wieczór w bibliotece” jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Czytanie łączy pokolenia”. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Odział w Jaśle.

(MBP w Jaśle)

Back to top button