Kultura | rozrywka | edukacja

Droga krzyżowa w Foluszu (zapowiedź)

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu informuje i zaprasza na coroczne Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 11 kwietnia 2014 roku w Foluszu.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Misterium Męki Pańskiej to widowisko pasyjne w Foluszu. Inscenizacja przygotowywana przez instruktorów i terapeutów pracujących w Domu. Grupa mieszkańców jak co roku zaangażowała się w przygotowania i odtworzenie ról, aby pokazać drogę krzyżową i mękę Pana Jezusa. Zwieńczeniem tych działań jest Misterium które rozpocznie się o godz. 10:30 na placu przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Następnie wierni wraz z niosącym krzyż, rozważając poszczególne stacje, przejdą wyznaczoną trasą do Kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu.

Ważnym elementem tegorocznej wspólnej Drogi Krzyżowej jest lampion, będący symbolem nawiązującym do Światłości Świata rozjaśniającej drogę do zmartwychwstania i życia wiecznego oraz czytane przez delegacje z zaproszonych placówek z województwa podkarpackiego i małopolskiego rozważania.

W tym roku będą z nami Domy Pomocy Społecznej z: Krosna ul. Żwirki i Wigury, ul. Kletówki, Iwonicza ul. Długa i ul. Floriańska, Brzozowa ul. Witosa, Gorlic ul. Michalusa i ul. Sienkiewicza, Nowego Sącza, ul. Nawojowska 155 i 159, Moczar, Środowiskowe Domy Samopomocy z Przysiek i Nowego Żmigrodu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Foluszu, a także ks. Biskup oraz księża i wierni z okolicznych parafii oraz przedstawiciele władz powiatu i gminy.

(DPS w Foluszu)

Back to top button