Sport | rekreacja | turystyka

II miejsce rocznika 2006 w Nowym Sączu

W sobotę (12.04) drużyna Szóstki Jasło rocznik 2006 uczestniczyła w „Wielkanocnej zabawie piłkarskiej” Akademii Sandecja w Nowym Sączu. Nasi chłopcy rozegrali bardzo dobre zawody, a przy tym dobrze się bawili.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

Aby uatrakcyjnić turniej organizatorzy zaplanowali rywalizacje w dwóch etapach. Jedna rywalizacja podczas bezpośrednich meczy każdy z każdym oraz konkurencji w strefie zabaw, do których należały mistrz żonglerki, mistrz jedenastek, mistrz krótkich podań. Punkty zdobyte w meczu były sumowane z punktami zdobytymi przez drużynę w strefie zabaw.

Trzeba przyznać, że nasi chłopcy podeszli do całego turnieju bardzo ambitnie, dzięki czemu nie przegrali żadnego z siedmiu meczy. Zremisowali trzy spotkania z: Dunajcem Nowy Sącz 1:1, Akademią Sandecja-Biali 2:2 i Wisłą Kraków 0:0. W pozostałych czterech meczach wygrali z Błyskawicą Proszówki 2:1, Biegoniczanką/Sokolniki Stary Sącz 3:0, Halnym Kamienicą 3:0 oraz Akademią Sandecja Czarni 4:1. Po każdym rozegranym spotkaniu drużyny przechodziły do strefy zabaw, gdzie do zdobytych punktów w meczu, można było dołożyć do swojego dorobku kolejne punkty wywalczone w wyżej wymienionych konkurencjach. W tej strefie nasza drużyna zdobyła 15 punktów co łącznie z 15 punktami zdobytymi w czasie rozegranych meczy zapewniło nam drugie miejsce w całym turnieju, tuż za gospodarzami Akademią Sandecją Biali.

Wszyscy chłopcy zapracowali na sukces kolejny raz pokazując, że dyscyplina sportowa jaką wybrali, a jest nią piłka nożna, przynosi im dużo radości i satysfakcji, a wskazówki trenera podczas treningów przenoszone są na spotkania turniejowe. Na nagrodę indywidualną najlepszego bramkarza turnieju zapracował po raz kolejny nasz bramkarz Maciej Leśniak, który pięknymi interwencjami i strzelonym golem z własnego pola karnego postawił „kropkę nad i”.

Serdeczne podziękowania dla organizatora turnieju Jerzego Czarneckiego z Akademii Sandecja, który zawsze pamięta o naszym klubie podczas organizowanych turniejów. Gorące podziękowania dla rodziców za transport i wspieranie dopingiem naszych chłopców. 

Skład naszej drużyny: Kamil Czech, Wiktor Fara, Karol Potera, Dominik Bilski, Igor Muzyka, Marek Pikos, Maciej Leśniak, Maciej Dziedzic, Mateusz Szot.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Akademia Sandecja Biali
2. UKS 6 Jasło
3. Biegoniczanka/ Sokolniki Stary Sącz
4. Dunajec Nowy Sącz
5. Akademia Sandecja Czarni
6. Wisła Kraków
7. Błyskawica Proszówki
8. Halny Kamienica.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE