Kultura | rozrywka | edukacja

Jakub Ćwiek gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

Jakub Ćwiek jest jednym z najbardziej lubianych i najbardziej popularnych pisarzy fantasy młodego pokolenia. Zawodowo copywriter, publicysta, scenarzysta, konferansjer, animator kultury. Zadebiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który stał się początkiem bestsellerowej tetralogii łączącej w sobie motywy mitologiczne z popkulturowymi.

Autor dziewięciu książek, m.in. rozgrywającego się w scenerii katowickiego dworca horroru „Ciemność płonie”, wzbudzającego kontrowersje zbioru „Gotuj z papieżem” czy powieści osadzonej w czasach wojny secesyjne „Krzyż Południa. Rozdroża”. Za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach” otrzymał w roku 2012 Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Aktywnie zaangażowany w życie fandomu, od lat dzieli się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem poprzez udział w licznych spotkaniach autorskich, konwentach oraz warsztatach literackich. Jako wielbiciel komiksów czyni starania w kierunku propagowania tego medium na rodzimym rynku. 

***

Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem. Spotkanie odbędzie się we wtorek 15 kwietnia 2014 r. w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

Jakub Ćwiek, znany pisarz fantasy jest również autorem „Świetlika w ciemności” – książki dla dzieci inspirowanej serialem „Firefly” oraz klasycznymi ezopowymi bajkami. „Świetlik w ciemności” to historyjka dla dzieci (tych małych i dużych), która opowiada o takich wartościach jak przyjaźń, odwaga i poświęcenie. Książeczka jest dwujęzyczna, została przygotowana jako charytatywna. Jej celem jest dotarcie do jak największej liczby czytelników, a cały dochód przeznaczony jest dla Fundacji Kids Need to Read, która zajmuje się propagowaniem czytelnictwa najmłodszych.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE