Na drogach

Na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu

Jedna osoba trafiła do jasielskiego szpitala po zdarzeniu drogowym, do którego doszło na pograniczu miejscowości Warzyce i Bierówka, na drodze wojewódzkiej nr 988. Samochód osobowy wjechał tam do przydrożnego rowu. Przez około pół godziny ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym około godziny 12:30. Na miejsce została zadysponowana sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zespół ratownictwa medycznego „P” oraz patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że bierze w nim udział jeden samochód osobowy. Z informacji, jakie udało się nam uzyskać wynika, że Opel Astra jechał od strony Jasła w kierunku Rzeszowa. Kierująca pojazdem na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących na jezdni warunków atmosferycznych, w wyniku czego zjechała na lewy pas jezdni i wpadła do przydrożnego rowu.

Kobieta została zabrana przez zespół karetki Pogotowia Ratunkowego do szpitala, natomiast podróżujący z nią pasażer nie odniósł obrażeń ciała.

Policjanci ustalili, że kierująca pojazdem była trzeźwa, a za spowodowanie kolizji drogowej nałożyli na nią mandat karny.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE