Sport | rekreacja | turystyka

Policjanci rywalizowali o Puchar Komendanta w siatkówce

Znamy zwycięzców II Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej Policjantów o Puchar Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. W zawodach bezkonkurencyjna po raz drugi z rzędu okazała się drużyna Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce na podium wywalczył zespół policjantów ze Strzyżowa, a trzecie zajęła reprezentacja Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

W minioną sobotę hala sportowa Gimnazjum nr 1 w Jaśle stała się areną zmagań drużyn uczestniczących w II Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Policjantów. Jego organizatorem była jasielska Policja oraz Zarząd Terenowy NSZZP w Jaśle. W zawodach uczestniczyło dwanaście zespołów: rzeszowscy policjanci, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie, policjanci z Sanoka, Dębicy, Strzyżowa, Gorlic, Krosna, Jasła, Leska i Ustrzyk Dolnych, Tarnobrzega oraz reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Uroczyście turniej otworzył mł. insp. Artur Dudek – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, który przywitał zawodników i życzył im powodzenia w rozgrywkach.

Zespoły rywalizowały w czterech grupach. Grając systemem „każdy z każdym” zajęły miejsca rankingowe uprawniające do gry m.in. o najwyższe podium. Rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjemnej, sportowej atmosferze współzawodnictwa i gry fair play.

Po zaciętych grach eliminacyjnych, w finale turnieju zagrały drużyny: Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie i Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Po emocjonującym pojedynku, zwycięstwo przypadło po raz drugi z rzędu drużynie oddziału prewencji. Drugie miejsce na podium zajął zespół funkcjonariuszy ze Strzyżowa, a trzecie reprezentacja antyterrorystów. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Barbara Mysiak z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Za najlepszego zawodnika uznano Mateusza Świstara z Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie.

W imieniu Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, zwycięzcom turnieju puchar wręczył insp. Andrzej Wędrychowicz – Komendant Powiatowy Policji w Jaśle. W uroczystym zakończeniu zawodów i rozdaniu nagród udział wzięli również mł. insp. Tomasz Oleksak – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu oraz asp.sztab. Józef Bąk – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Rzeszowie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE