Sport | rekreacja | turystyka

Prawnicy z Jasła Wicemistrzami Polski w futsalu

Drużyna Stowarzyszenia Prawników „Temida” w Jaśle zdobyła Wicemistrzostwo Polski w IV edycji Mistrzostw Polski prawników w futsalu.

Jasielska drużyna nie obroniła tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat (w ubiegłym roku drużyna nie startowała), przegrywając po dogrywce w rzutach karnych z zespołem prawników z Lublina. Warto podkreślić, że w pierwszej edycji Mistrzostw Polski jasielska drużyna również zdobyła tytuł wicemistrzowski.

Zespół wystąpił w następującym składzie: Michał Sołtys – król strzelców turnieju, Jarosław Latoszek, Marcin Sołtys, Radosław Bulwan, Sebastian Starzewski, Rafał Zając oraz Grzegorz Koszelnik.

Zwycięstwo tym bardziej cenne, że w rozgrywkach debiutowała prawnicza młodzież pod troskliwą opieką turniejowych weteranów z TS Sokół. Wymiana pokoleń już w pierwszej próbie zaowocowała miejscem na podium. Jak powiedział nam w krótkim wywiadzie kapitan Wicemistrzów i Mistrzów Polski Grzegorz Koszelnik: „Karne to loteria. Już raz przegraliśmy mistrzostwo w rzutach karnych. Zapał i chęć zwycięstwa wzięły górę nad doświadczeniem. Następnym razem będzie lepiej”.

O sile jasielskich prawników niech świadczy fakt, że w dzisiejszych zawodach z powodów rodzinnych i zdrowotnych zabrakło 3 zawodników z poprzednich mistrzowskich składów.

(TS „Sokół” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE