Kultura | rozrywka | edukacja

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Jaśle odwiedziły jasielską komendę Policji. Grono zwiedzających liczyło blisko 80 osób. Funkcjonariusze przygotowali dla nich wiele atrakcji. Mali goście między innymi zwiedzili budynek komendy, dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a na koniec mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Policjanci zespołu do spraw nieletnich bardzo często uczestniczą w różnego rodzaju działaniach i akcjach, których celem jest podnoszenie świadomości dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa oraz różnego rodzaju zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w życiu codziennym. Zazwyczaj spotykają się z najmłodszymi w szkołach. Wczoraj to jednak dzieci odwiedziły policjantów.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania budynku komendy. Następnie st. asp. Anna Śnieżek z zespołu do spraw nieletnich przeprowadziła pogadankę z maluchami na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Dzieci dowiedziały się również jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa i do czego one służą.

Kolejnym punktem programu był pokaz sprzętu policyjnego oraz elementów wyposażenia policjanta. Największą jednak frajdą dla zwiedzających była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego, który miał uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE