Informacje

Rodzinne świętowanie (zapowiedź)

Już za niedługo obchodzić będziemy jedno z najważniejszych dla nas Polaków święto – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Z tej okazji Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła serdecznie zachęca, aby ten dzień przeżyć patriotycznie, rodzinnie, ale przede wszystkim wspólnie.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Miasto przygotowało propozycję spędzenia tych dni w atmosferze rodzinnej. Tradycyjnie uroczystości trzeciomajowe rozpoczną się mszą święta w intencji Ojczyzny na jasielskim rynku o godz. 10. Po mszy świętej w parku miejskim można będzie wysłuchać i obejrzeć występy: chóru Soli Deo oraz recytatorów z Jasielskiego Domu Kultury, a także wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne przy akompaniamencie Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej.

Natomiast 4 maja zapraszamy na „Piknik Rodzinny na Kwiatowej”. Od godziny 15 do 20 na tym kompleksie rekreacyjno-sportowym powstanie miasteczko kawaleryjskie, dla dzieci przygotowane zostaną dmuchane zjeżdżalnie, lunapark oraz gry zabawy i konkursy. Dodatkowo skosztować będzie można produktów lokalnych i wysłuchać koncertu w wykonaniu big bandu Jass Brass Consort.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Każdy, kto w tym dniu będzie chciał odwiedzić Kwiatową, będzie mógł skorzystać ze specjalnego środka transportu – pomiędzy centrum miasta a Kwiatową kursować będzie bezpłatna kolejka turystyczna. Piknik na Kwiatowej zorganizowany został w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”.

Serdecznie zapraszamy.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE