Kultura | rozrywka | edukacja

VI Jasielska Scena Tańca (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wieczór taneczny, który odbędzie się 23 kwietnia o godz. 17.00. W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca na scenie JDK wystąpią m.in. Dziecięcy Zespół Artystyczny „Uśmiech” oraz gość specjalny Michał Młocek z pokazem poppingu.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Swoje umiejętności zaprezentują m.in. zespól R- Revolution (gospodarz wydarzenia) oraz grupa młodzieżowa hip – hop z JDK. Młodzi tancerze zaprezentują się w choreografiach grupowych, duetach i solówkach.

Jasielska Scena Tańca organizowana po raz kolejny adresowana jest do dzieci i młodzieży z regionu, a celem imprezy jest popularyzacja tańca w regionie. – Na całym świecie kwiecień jest miesiącem poświęconym tańcowi. Stąd też pomysł, aby Jasło przyłączyło się do tych obchodów – mówi Katarzyna Korona, instruktorka tańca w Jasielskim Domu Kultury.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będącego pod auspicjami UNESCO. Na dzień obchodów wybrano 29 kwietnia, na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

(JDK)

Back to top button