Informacje

XII Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin do Dębowca (zapowiedź)

Zbliża się XII pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu z okazji Dnia Strażaka, która od wielu lat odbywa się w drugą niedzielę maja. Obecna Pielgrzymka Strażaków odbędzie się w dniu 11 maja 2014 r.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

W imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Jaśle zapraszamy wszystkich strażaków i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w mundurach galowych. Nie zapomnijmy wystawić swoich pocztów sztandarowych. Zaproszenie kierujemy również do Waszych rodzin, znajomych i przyjaciół.

Niech nasz udział w tej pielgrzymce będzie jeszcze jednym wyrazem hołdu Wielkiemu Polakowi, potwierdzeniem naszej wierności tradycji i nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który 27.04.2014 r. zostanie wyniesiony na ołtarze podczas uroczystości kanonizacyjnych.

W tym roku ponadto uroczyście poświęcimy kilka samochodów oraz zostaną wręczone odznaczenia. Podziękujemy również ks. Romanowu Grądalskiemu – kustoszowi Sanktuarium za jego 10 letnią posługę.

Program uroczystości:
Przyjazd delegacji strażaków – 13.30 – Zbiórka przy cmentarzu (parking dla samochodów w okolicy Bazyliki)
Przemarsz delegacji z pocztami sztandarowymi – 13.45 – poczty sztandarowe wchodzą do Bazyliki, gdzie oddają pokłon i wychodzą na plac.
Złożenie meldunku i podniesienie flagi – 14.15
przekazanie samochodów i sprzętu,
Wręczenie odznaczeń
Msza Święta – 15.00
Wystąpienie okolicznościowe – 15.45 – 16.00
Odprowadzenie pocztów sztandarowych i powrót jednostek do swoich remiz

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 693863502.

(ZOP ZOSP RP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE