Kultura | rozrywka | edukacja

Zaprzyjaźnieni z książką! Zakończyły się finały akcji Zostań czytelnikiem! w MBP w Jaśle

O tym, że czytanie to dobre wiedzy zdobywanie przekonały się grupy 5 i 6 letnich dzieci biorących udział w akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Najmłodsi poprzez serię spotkań z książką i o książce rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem i wiedzy zdobywaniem.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Mali odkrywcy odwiedzający Oddział dla Dzieci i filie biblioteczne podczas pierwszego spotkania w ramach akcji dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem, wykonali zabawne zakładki SOWY MĄDRE GŁOWY i tęczowe karty biblioteczne oraz podejrzeli co nieco pracę bibliotekarza. Druga wizyta w bibliotece upłynęła na wspólnych zabawach w Krainie Książki. Dzieci poczuły jej magię, bawiąc się nietypowymi książkami-zabawkami i słuchając wydobywających się z nich odgłosów lasu, morskich ssaków czy dinozaurów. Zwieńczeniem spotkań było pasowanie na czytelnika. Tym razem mali adepci wiedzy o książce podczas uroczystych finałów akcji, po wysłuchaniu głośnego czytania przez dorosłych o przygodach Pana Kuleczki uczestniczyli w bibliotecznym quizie. Dzięki temu wiedzą już jak nazywa się osoba, która pisze książki, co to takiego książka-zabawka i kto dba o księgozbiór w bibliotece.

Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każde dziecko biorące udział w akcji otrzymało dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach i zostało udekorowane biblioteczną odznaką lubiącego czytać. Rodzice dzieci otrzymali listy gratulacyjne, a wszystkie grupy przedszkolne w podziękowaniu za aktywny udział w akcji upominek książkowy.

Od 27 marca do 29 kwietnia 2014 r. podczas wspólnych spotkań zaprzyjaźnionych z książką zostało ponad 400 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 2, 3, 6, 9, 10, 11, Prywatnego Bajkowego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej nr 8 i 10.

Akcja została objęta patronatem honorowym Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.

29_04_2014 Zostań czytelnikeim9

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

29_04_2014 Zostań czytelnikiem10

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

29_04_2014 Zostań czytelnikiem12

29_04_2014 Zostań czytelnikiem7

29_04_2014 Zostań czytelnikiem5

29_04_2014 Zostań czytelnikiem6

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE