Kultura | rozrywka | edukacja

4 mat w JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac młodych artystów pod wspólnym szyldem „4 mat”. W Galerii JDK swoją twórczość zaprezentują: Paulina Dębosz, Marta Ożóg, Piotr Kolanko, Piotr Mosur, Piotr Woroniec jr oraz Michał Mieszkowicz. Uroczysty wernisaż odbędzie się 16 maja br. o godz. 18.00.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Będzie to kolejna eksperymentalna ekspozycja, którą współtworzy jaślanin Piotr Kolanko, artysta malarz, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na wystawie znajdzie się kilkadziesiąt prac w różnych technikach.

Pokazujemy swoje działania artystyczne na różnych formatach. Prace Piotra Mosura będą się zawierały tylko i wyłącznie w kwadratach, natomiast Paulina Dębosz zaprezentuje instalacje na kołach, czyli prace transgresyjne, które przekraczają pewne granice, wchodzą w poszukiwania. W podobnym klimacie będą prace Piotra Worońca, które będą miały doklejane i domalowywane pewne elementy, a format płócien nie będzie standardowy. Michał Mieszkowicz to typowe malarstwo warsztatowe, opowiadające o jego stanach emocjonalnych. Natomiast ja pokażę zupełnie nowe prace, specjalnie przygotowane na tę wystawę – wylicza Piotr Kolanko.

Podkreśla, że to co będzie można zobaczyć w Galerii JDK jest odzwierciedleniem jego aktualnego miejsca w sztuce. – Zajmuję się analizą rzeczywistości, przetwarzaniem jej na swój sposób, poszukiwaniem ekspresyjnych środków wyrazu. Bawi mnie przemalowywanie moich starych obrazów – dodaje artysta. Część jego prac stanowić będzie zbiór pt. „Kamuflaż”, czyli ukrywanie, maskowanie się w rzeczywistości. – W moich oczach świat wygląda na taki zbiór masek, nałożonych tekstur i warstw na siebie, które stwarzają pozory, pewną wizję odbioru siebie. Ja staram się zdemaskować ten świat, tworząc iluzję z jego masek – wyjaśnia Kolanko.

Wystawa czynna będzie do 31 maja br.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE