Sport | rekreacja | turystyka

Bartosz Gorczyca Wicemistrzem Polski w biegach górskich!

10 maja w Chyrowej odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim. Mężczyźni rywalizowali na 12,3 km trasie natomiast kobiety 9,5 km. Mistrzem Polski został Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik).

Bartosz na trasie biegu. Fot. © archiwum prywatne

Drugie miejsce zajął Bartosz Gorczyca pochodzący z Skołyszyna, na co dzień reprezentujący klub Icebug Team, trzeci na mecie był Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski). Mistrzynią Polski wśród kobiet została Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik), druga była Anna Celińska (KS Sprint). Trzecie miejsce zajęła Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice).

Jestem zadowolony z tego, że wybiegałem na tej trudnej trasie srebrny medal Mistrzostw Polski, tym bardziej, że moje przygotowania do sezonu celują bardziej w biegi długodystansowe w górach, a tutaj na Chyrowej był to dystans niespełna 12 km co raczej na moją korzyść nie działało. Mimo to walka o złoto trwała praktycznie do samego końca z czego jestem na prawdę szczęśliwy. Trasa była wymagająca, bo wybiegnięcie pięciokrotnie na stok narciarski to na prawdę sztuka. Teraz najbliższym głównym celem jest udział w Biegu Rzeźnika, który odbywa się w parach na dystansie blisko 80km bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy do Ustrzyk Górnych. Pobiegnę tam w parze z Łukaszem Szumcem – myślę, że Jaślanie bardzo dobrze go znają. Natomiast we wrześniu odbędzie się najważniejszy dla mnie start sezonu 2014, czyli Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km organizowany przez Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, gdzie chciałbym powalczyć o czołowe lokaty. – mówił Bartosz Gorczyca.

Osiągnięcia Bartosza w tym sezonie to między innymi:
– Zimowy Bieg na Turbacz (ICEBUG Winter Trail Run) na dystansie 16km – I Miejsce
– Zimowy Ultramaraton Karkonoski Grzbietem Karkonoszy na dystansie 52km – I miejsce
– Maraton Górski w Szczawnicy (42km Rak’n’Rolling) – I Miejsce

W biegu o Mistrzostwo Polski startowało również dwóch zawodników z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów Marcin Pikuła oraz Marcin Wiącek, którzy wywalczyli odpowiednio 15 i 16 miejsce.

Po Mistrzostwach odbył się wyścig Open w którym również uczestniczyło dwóch naszych zawodników: Kamil Cygan i Łukasz Szumiec dobiegli odpowiednio na 5 i 6 miejscu.