Na drogach

Bezpieczny majowy weekend na drogach

Tegoroczny długi majowy weekend na drogach powiatu jasielskiego można zaliczyć do bezpiecznych. Nie było wypadków, osób rannych i śmiertelnych ofiar. Policjanci interweniowali w związku z sześcioma kolizjami drogowymi. W porównaniu z ubiegłoroczną „majówką” funkcjonariusze zatrzymali mniej nietrzeźwy kierowców.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Podczas minionego długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, głównym zadaniem policjantów było czuwanie nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek. Już od środy na drogach powiatu jasielskiego można było spotkać więcej patroli. Przez pięć dni w działaniach „Majowy weekend 2014 „ brało udział ponad stu pięćdziesięciu funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

W czasie tegorocznej „majówki” na drogach powiatu nie doszło do wypadku drogowego (przed rokiem miały miejsce trzy wypadki, w których ucierpiało sześć osób). Policjanci interweniowali w związku z sześcioma kolizjami, podobnie jak rok temu. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W porównaniu z ubiegłorocznym długim majowym weekendem znacznie zmniejszyła się liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę dwóch takich osób – przed rokiem funkcjonariusze wyeliminowali z dróg trzynastu kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE