Kultura | rozrywka | edukacja

Czytanie – mądra rzecz! XIII OTCD w jasielskiej MBP (zapowiedź)

W jakim takcie turkoce lokomotywa? Kim będzie wesoły Ryjek jak dorośnie? Jak powinien wyglądać porządny rower i czy wynalazek wujka Leona sprawdzi się na drodze? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą najmłodsi, biorący udział w wydarzeniach organizowanych w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

b-otcd-glowna

b-otcd-filia1

b-otcd-filia2

b-otcd-filia3

Tegoroczne święto czytania dzieciom, odbywające się pod hasłem: „Czytanie – mądra rzecz!” zainaugurujemy wspólnym czytaniem „Lokomotywy” J. Tuwima. Obejrzymy integracyjny spektakl o Czerwonym Kapturku szukającym księcia i spotkamy się z Grzegorzem Kasdepke, autorem znanej i lubianej „Kacperiady” oraz wielu innych opowieści. Klub Czytających Rodzin świętować będzie swoje trzecie urodziny, a dociekliwi poszukiwacze wiedzy z „Laboratorium pomysłów” wezmą udział w edukacyjnym pikniku wieńczącym całoroczny cykl spotkań z nauką i dobrą zabawą. Wszyscy mali eksperymentatorzy i fascynaci zabaw edukacyjnych dowiedzą się dlaczego wieje wiatr a gwiazdy migoczą uczestnicząc w „Biblio-Festiwalu Rozmaitości”.

Wszystko po to, by zachęcić dzieci do czytania, a dorosłych przekonać, że wspólne, głośne czytanie dzieciom jest skuteczną i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Głośne czytanie i mnóstwo dobrej zabawy czeka na najmłodszych zarówno w Bibliotece Głównej, a także we wszystkich filiach MBP w Jaśle. W akcję głośnego czytania włączyli się liczni partnerzy – władze lokalne, służby mundurowe, instytucje, szkoły, firmy i organizacje. Szczegółowy harmonogram XIII OTCD dostępny jest na stronie biblioteki: www.mbp.jaslo.pl. Zapraszamy!

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

[box style=’download’] DO POBRANIA: Harmonogram imprez w ramach OTCD (.pdf) [/box]

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE