Kultura | rozrywka | edukacja

„Czytanie – mądra rzecz!” (zapowiedź)

Już po raz trzynasty domy kultury, biblioteki, przedszkola i szkoły aktywnie włączą się w organizowanie kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zainaugurowanej przez „Fundację ABCXXI”. Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom odbędą się pod hasłem „Czytanie – mądra rzecz!”.

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

W dniach 01.06 – 08.06.2014 roku w ramach ogólnopolskiej akcji Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie przeprowadzi cykle spotkań i imprez, w których oprócz najmłodszych czytelników wezmą udział przedstawiciele lokalnych władz, pracownicy instytucji kultury, nauczyciele szkół i przedszkoli, reprezentanci różnych zawodów oraz rodzice i dziadkowie.

1 czerwca (niedziela) na placu obok GOKiCz w Skołyszynie odbędzie się PIKNIK RODZINNY. Zapraszamy od 15:00 do 19:00. Na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć GOKiCz. Teatr Aplauz z Krakowa zaprosi wszystkie dzieci w podróż dookoła świata. Najmłodszym zapewne spodoba się nauka skręcania baloników, malowanie włosów, twarzy oraz gry, zabawy i konkursy. W trakcie pikniku można będzie bezpłatnie korzystać z atrakcji Wesołego Miasteczka. Podczas imprezy przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.

2 czerwca (poniedziałek) Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza na Transmisję Internetowego Teatru TVP „Na Pełnym Morzu” z Teatru MASKA w Rzeszowie.

2 czerwca (poniedziałek) Filia w Święcanach zaprasza na zajęcia plastyczne „Moja zakładka do książki”. Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym odbędą się o godzinie 14.30

3 czerwca (wtorek) Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie organizuje dla sześciolatków z naszej gminy Gminny Dzień Dziecka. W zabawach wezmą udział dzieci z: Baczala Dolnego, Jabłonicy, Kunowej, Przysiek i Święcan.

3 czerwca (wtorek) Filia w Harklowej zaprasza na zajęcia plastyczne „Moja zakładka do książki”. Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym odbędą się o godzinie 14.30

4 czerwca (środa) Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie organizuje dla sześciolatków z naszej gminy Gminny Dzień Dziecka. W zabawach kolejno wezmą udział dzieci z:
08.30 – 09.30 Skołyszyna
09.30 – 10.30 Lisowa
10.30 – 11.30 Skołyszyna
11.30 – 12.30 Harklowej

4 czerwca (środa) o godzinie 9.00 w Filii w Święcanach odbędzie się „Zaproszenie do Bajki, czyli ZAWODOWE CZYTANIE ”- głośne czytanie w wykonaniu przedstawicieli różnych zawodów.

4 czerwca (środa) Filia w Święcanach zaprasza na spotkanie „Wychowanie przez czytanie” – Jak wybierać książki? – zapoznanie ze Złotą Listą książek do czytania polecaną przez Fundację ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00.

5 czerwca (czwartek) – tradycyjnie GOKiCz w Skołyszynie planuje zorganizować „Pasowanie na czytelnika”. Ta szczególna uroczystość dla drugoklasistów zaplanowana jest na godzinę 10:00.

5 czerwca (czwartek) Filia w Harklowej zaprasza na spotkanie „Wychowanie przez czytanie” – Jak wybierać książki? – zapoznanie ze Złotą Listą książek do czytania polecaną przez Fundację ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00.

6 czerwca (piątek) „Wyprawy książkowe w krainy bajkowe”. Spotkanie dla czterolatków i pięciolatków z naszej gminy zorganizowane zostanie w GOKiCz w Skołyszynie w ramach akcji „Od czwartego roku, bez książeczki ani kroku!”.

6 czerwca (piątek) o godzinie 10.00 w Filii w Harklowej odbędzie się „Zaproszenie do Bajki, czyli ZAWODOWE CZYTANIE ”- głośne czytanie w wykonaniu przedstawicieli różnych zawodów.

6 czerwca (piątek) o godzinie 16:00 w GOKiCz w Skołyszynie odbędzie się „RODZINNE CZYTANIE”. W bezpłatnych warsztatach plastycznych mogą wziąć udział dzieci od lat 3 wraz ze swoimi opiekunami (rodzicami/dziadkami). W planie oprócz głośnego czytania, przewidziane są gry i zabawy integracyjne, wspólne wykonywanie prac plastycznych oraz liczne niespodzianki.

6 czerwca (piątek) o godzinie 16:00 w bibliotece w Święcanach odbędzie się „RODZINNE CZYTANIE”. W bezpłatnych warsztatach plastycznych mogą wziąć udział dzieci od lat 3 wraz ze swoimi opiekunami (rodzicami/dziadkami). W planie oprócz głośnego czytania, przewidziane są gry i zabawy integracyjne, wspólne wykonywanie prac plastycznych oraz liczne niespodzianki.

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu zachęcić dorosłych – rodziców, wychowawców, nauczycieli i opiekunów do codziennego czytania dzieciom. Według licznych badań głośne czytanie dzieciom to najbardziej skuteczna i przyjazna metoda wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka i jego edukacji!

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE