Kultura | rozrywka | edukacja

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych ALFABET PRZYRODY

20 maja 2014 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle konkurs recytatorski, w którym udział wzięło ponad 40 uczniów ze szkół z Jasła, Brzysk, Lisowa, Opacia, Lipnicy Dolnej, Duląbki, Dębowca oraz Szebni. Recytatorzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI. Tematem konkursu była przyroda i ekologia.

Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Jury konkursowe w składzie: Małgorzata Piotrowska – Wicedyrektor MDK w Jaśle, nauczyciel ds. teatru, Marta Gąsiorowska – Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, polonista i logopeda oraz Agnieszka Kuczała – nauczyciel ds. recytacji MDK w Jaśle postanowiło:

w młodszej kategorii wiekowej przyznać równorzędne nagrody: Julii Momot (SP nr 2 w Jaśle), Katarzyny Piekarz (SP w Brzyskach), Oliwii Wachowskiej (SP w Duląbce), Roksanie Węgiel (SP nr 4 w Jaśle), Wiktorii Ignarskiej (SP nr 2 w Jaśle) oraz Kacprowi Zole (SP w Duląbce). W tej kategorii wyróżniono również: Gabrielę Forystek (SP nr 2 w Jaśle), Karolinę Krupę (SP w Lisowie), Patrycję Banię (SP nr 2 w Jaśle), Sandrę Wachowicz (SP w Brzyskach), Szymona Przybyłowskiego (ISP nr 12 w Jaśle) oraz Agnieszkę Tuchowską (SP w Duląbce).

W starszej kategorii wiekowej równorzędne nagrody otrzymało dwóch uczniów z SP w Duląbce: rodzeństwo Dagmara i Hubert Czapeczka oraz uczennica Zespołu Szkół w Szebniach Kamila Gajda. Wyróżnienia otrzymali: Brygida Rak (SSP w Lipnicy Dolnej), Mateusz Fiałkiewicz (ZS w Szebniach), Monika Ochwat (SP w Opaciu), Patrycja Burek (SSP w Lipnicy Dolnej), Piotr Madejczyk (SP w Brzyskach) oraz Patryk Haluch (SP nr 2 w Jaśle).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.

Obszerna fotorelacja znajduje się na stronie www.mdkjaslo.pl.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE