Kultura | rozrywka | edukacja

Wystawa w JDK: Natchnienia, inspiracje, kreacje (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę, która organizowana jest w ramach Spotkań Kobiet Pogranicza „Natchnienia – Inspiracje – Kreacje”. Na wystawie, której wernisaż odbędzie się 9 maja br. o godz. 17.00 w JDK prezentowane będą prace Jany Gubovej oraz Aleksandry Ciepielowskiej – Tabisz.

(Kliknij, aby powiększyć)
(Kliknij, aby powiększyć)

Projekt „Spotkania Kobiet Pogranicza to cykl działań i wystaw interaktywnych promujący kobiety pogranicza polsko – słowackiego. Jego najważniejszym przesłaniem jest zdefiniowanie roli kobiety we współczesnym życiu społecznym jako pełnoprawnego twórcy i współtwórcy na różnych płaszczyznach. Działania te mają na celu promocję artystek pogranicza, ich pracy, podnoszenie kompetencji, zdobywanie wiedzy oraz aktywizację społeczno – zawodową kobiet działających w sferze kultury na obszarze pogranicza polsko – słowackiego.

Podsumowaniem projektu będzie konferencja Kobiet Pogranicza, która odbędzie 21 czerwca br. w Regionalnym Centrum Kultury w Krośnie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 -2013.
Wystawa będzie czynna w JDK do 31 maja br.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE