Sport | rekreacja | turystyka

XXVIII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Volos

Do Grecji (09-10.05) przybyło 368 zawodników z 21 państw aby stanąć do walki o tytuł mistrza Europy. Jasielski Klub Kyokushin Karate reprezentowany był przez dwóch zawodników w kategorii seniorów oraz jednego juniora.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

Swój debiut w kategorii seniorów do 60 kg odnotowała nasza utytułowana zawodniczka Angelika Jarecka. Losowanie niestety nie było szczęśliwe i Angelika już w pierwszej walce trafiła na mistrzynię Europy. Po bardzo wyrównanej walce sędziowie zadecydowali o dogrywce, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W tej sytuacji decyzję musiał podjąć sędzia maty, który wskazał na przeciwniczkę Angeliki. Przejście z kategorii juniorów do seniorów jest zawsze trudne, tym większe uznanie dla Angeliki za jej postawę w walce.

Kamil Mastaj w kategorii seniorów do 80 kg w pierwszej walce eliminacyjnej pokonał przed czasem Bułgara, a o wejście do ćwierćfinału również przed czasem wyeliminował zawodnika z Iraku. W walce o wejście do półfinału przegrał z zawodnikiem z Polski Gerardem Willem, który wygrał tą kategorie wagową i został wybrany najlepszy zawodnikiem Mistrzostw. Kamil zajął ostatecznie 5 miejsce.

Nasz junior Dawid Nguyen Quang – aktualny mistrz Polski w kata – zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy. Dawid poprawił wynik z poprzednich mistrzostw, gdzie był 3 i po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników w Europie w tej konkurencji.

Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Tadeusz Krygowski

SŁOWA KLUCZOWE