Kultura | rozrywka | edukacja

Zaczęły się sejmowe boje

W miniony weekend (10 – 11.05) w Warszawie spotkały się najlepsze drużyny z poszczególnych województw, które zakwalifikowały się do XX Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z Gimnazjum Nr 2 w spotkaniu komisji sejmowych uczestniczyły dwa zespoły w składzie: Katarzyna Kosiek, Ewelina Gajewska, Dominika Gustek, Angelika Mlicka.

Fot. © archiwum Gimnazjum nr 2 w Jaśle
Fot. © archiwum Gimnazjum nr 2 w Jaśle

Dwa dni były wypełnione pracą nad dokumentami sejmowymi, wyborem Marszałków, skonstruowaniem pytań do Ministra Edukacji oraz warsztatami prowadzonymi przez szkoleniowców Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jednak w nawale obowiązków młodym posłankom wraz z opiekunką udało się znaleźć czas na zwiedzenie, choć trochu, Warszawy, odwiedzenie Miasteczka Europejskiego przygotowanego na Paradę Schumana oraz „pobawić się” na wesołym miasteczku.

Dalsze prace z przygotowanymi materiałami sejmowymi odbędą się zwyczajowo 1 czerwca br.

Dziewczyny mimo zmęczenia już w poniedziałek z grupą wsparcia przeprowadziły na Rynku happening, gdzie rozdawano różne gadżety, przeprowadzono konkurs na dokończenie zdania, rozdawano ulotki z informacjami o inwestycjach w regionie sfinansowanych z dotacji UE i kandydatach na eurodeputowanych oraz rozniesiono wstępnie plakaty do różnych instytucji zachęcające do udziału w wyborach do PE – 25 maja 2014 r.

Ilona Dranka

SŁOWA KLUCZOWE